Haberler
SKALADIES ANTALYA GÖREVDE – İLK PROJE PATARA ARKEOLOJİK KAZI EVİ
Değerli SKAL Antalya Üyeleri
Ulu İnşaat Sunum
Skal Antalya Eylül Ayı Toplantısı Yapıldı
Skal Antalya Mayıs Ayı Toplantısı
Skal Antalya Şubat Ayı Toplantımız,
USDF İZMİR TOPLANTISI
  tüm haberler
Kampanyalar
Anadolu Hastanelerinde %25 indirim
Eleven Interior'da indirim
Crowne Plaza Antalya Otel'inde %20 indirim
The Marmara Antalya Otel'de %20 indirim
Limak Hotels'de %20 indirim
  tüm kampanyalar
Sevgili Skal Dostlarım,
(7.6.2018)

Antalya Bölgesi olarak, beklenen doluluklara tam olarak ulaşamasak da Mayıs ayına Rus Bayramı ile birlikte iyi bir başlangıç yaptığımızı söyleyebiliriz. Arada geçen dingin bir periyodun ardından ümit ederiz ki Ramazan Bayramı ile birlikte yeniden yükselişe geçerek hepimiz için dolu dolu bir Sezon  olmasını dilerim.

Mayıs ayına, 04-06 Mayıs tarihlerinde Bodrum USDF Toplantımız ile başladık. Sezonun da verdiği yoğunluktan dolayı,  Skal Antalya  olarak bir önceki  USDF Toplantımıza göre daha az bir katılım ile gittik. Katılamayan arkadaşlarım üzülecek ama Bodrum Başkanımız Ömer Karacalar ve Sevgili Yönetim Kurulu’nun evsahipliğinde harika bir 2 gün geçirdik. Akşam Yemekten sonra gittiğimiz Tudor’s Arena ve burada dinleme fırsatı bulduğumuz Leman Sam ve  Işıl Club’da gün batımını izleyerek aldığımız Kokteyl sonrasında Orkestra eşliğinde ve harika atmosferde aldığımız Gala Yemeği, danslar, dostlarla gece yarılaraına kadar süren sohbet vs hepsi muhteşemdi. Bir kez daha Bodrum Ekibine teşekkür ederiz.

Yarım gün süren USDF Toplantımız’da ise, Federasyonumuzun bilgilendirmeleri, istekleri, yapılacak USDF Toplantılarımızın yerleri ve tarihlerinin kesinleştirilmesi (bu arada 16-18 Kasım USDF Toplantısı Antalya olarak kesinleşmiştir), Başkanlara verilen süre içerisinde yaptıkları faaliyetler hakkındaki konuşmaları, dilek ve temenniler olarak tamamlanmıştır. Daha sonra konuşmacı konuğumuz Muğla Üniversitesi Dekanı Prof. Dr Ozan Bahar’ın Sektörümüz hakkındaki sunumu ile yeni bilgiler edindik. Her zaman Toplantı sonrası yapılan hızlı tanışma ile de tüm katılımcılarla tanışma fırsatı bulduk ve dostluklarımızı pekiştirmiş olduk.

Evet Sevgili Dostlar, bir Yıl aradan sonra tekrar USDF Toplantısı 16-18 Kasım tarihlerinde Antalya’da yapılacaktır. Otelimiz de şimdiden belirlenmiş olup, Skal Üyemiz Sevgili Nihat Tümkaya’nın evsahipliğinde IC Green Palace’da gerçekleşecektir. Şimdiden sizlerden ricam, Skal Antlaya olarak iz bırakacak bir USDF Toplantısı için hepbirlikte sıcak bir evsahipliği ve dolu dolu katılımınızla USDF Yönetim Kurulumuzu, tüm Türkiye Skal Klüp Başkanlarımızı ve diğer misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak olacaktır. İlerleyen günlerde hazırlayacağımız Proğramımızı sizlerle paylaşıyor ve Proğram içerisinde  sizlerin de yardımlarını istiyor olacağız. Ayrıca, şimdiden duyurmak istediğim bir başka konuda, USDF Toplantımızda da üzerinde durduğumuz ve kararlaştırdığımız gibi, Skal üyelerimiz arasında iş ilişkilerini ve işbirliğini desteklemek amacı ile Proğram içersinde yeralan ve 17.Kasım Cumartesi günü yapacağımız Toplantımız esnasında katılımcılara ve uygun olursa Otel  misafirlerine sergilenmek üzere Fuaye’de bir “Mini Exhibition” düzenleyeceğiz. Katılımcılarımızın ürünlerini tanıtmaları ve iş bağlantıları için Otel tarafından boş Stand’lar hazırlanacaktır ve bu Standlar üyelerimizden katılan Firmalara ücretsiz olarak verilecektir. Dışarıdan gelecek katılımcılara ise ücreti Federasyonumuza verilmek üzere 500 TL olarak tespit edilmiştir. Antalya Skal olarak  Faydalı, Aktif, Canlı ve Renkli bir Mini Exhibition hazırlayabilmek için üyelerimiz içerisinde yeralan Firmaların yoğun katılımını özellikle rica ediyorum.

Mayıs ayı yemekli Toplantımızı ise 09 Mayıs’da değerli üyemiz Yıldırım Cömertoğlu’nun evsahipliğinde Delphin Imperial Otelinde güzel bir katılım ile gerçekleştirdik. Muhteşem hazırlanmış bir Salonda, muhteşem bir Menü ve Sunum ile hepimizin beğenisini kazanan bir atmosferde ağırlandık. Bu nedenle Sevgili Yıldırım Cömertoğlu ve Ekibine bir kez daha gönülden teşekkür ederiz.

Diğer taraftan, “E-Somethink” konusu ile yaptığı değişik ve güzel sunumu için Konuşmacımız Sayın Orçun AÇAN’a bir kez daha çok teşekkür ederiz.

Ayrıca, genellikle Yemekli Toplantılarımıza katılarak bizleri şereflendiren ve her zaman destek veren başta Dünya Başkanımız Salih Çene, Councillor’ımız Asuman Tarıman ve değerli  Dönem Başkanlarımıza çok çok teşekkür ediyoruz, iyi ki varsınız!

Diğer Faaliyetlerimize ve Duyurularımıza gelince;

Her Yıl gerçekleştirilen “Skal World Congress” bu Yıl Kenya- Mombasa’da 17/21 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Kongre’ye katılım ile ilgili bilgiler önümüzdeki günlerde Federasyonumuzdan gelecektir ve bu bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağız.  Kongre’ye katılmak isteyen üyelerimiz  şimdiden Derneğimize başvurabilir.

Bir süredir görüşmelerini sürdürdüğümüz Altın Sponsorumuz ile de nihayet anlaşmaya vardık ve sonunda 2018 Yılı Sponsorluklarımızı tamamlamış olduk. Böylece;

Ana Sponsorumuz : ECZACIBAŞI PROFESYONEL
Altın Sponsorumuz : TALYA TIP MERKEZİ
Gümüş Sponsorumuz : ART EVENT GROUP
Grafik & Tanıtım Sponsorumuz : İDA DANIŞMANLIK

olmuştur. Derneğimizde bir ilk olarak uyguladığımız ve ciddi maddi katkılarının yanında  Marka olarak birlikte hareket ederek Sosyal ve Kültürel etkinliklere de imza atarak ciddi bir tanıtım ve prestij sağlayacağımıza inanıyoruz.

Yeni Dönem “Üyelik Geliştirme Faaliyetlerimiz” tüm hızıyla başarılı bir şekilde devam etmektedir ve bunların ilk atağını 7 Yeni Üyemizin İspanyadan onaylarını alarak yaptık ve aramıza kattık. Haziran Yemeğimizde de bu arkadaşlarımızın Balotajlarını yapacağımızı mutlulukla duyurmak isterim.

Komitelerimizin çalışmaları da tüm hızıyla devam etmektedir. Skaladies Komite Başkanımız Şule Hn ve Ekibi, Patara Kazıevine Destek sürecini tamamladıktan sonra şimdide önceki Toplantılarımız ve Bültenlerimizde açıklamış olduğumuz gibi “PERGE SÜTUNLAR” Projemiz için çalışmalara başlamıştır. Ben de bu Projemizi daha çok yaygınlaştırmak için Türkiye’deki diğer Skal Klüblerimizi de aramıza katmak için USDF Bodrum Toplantımızda “Her Skal Klübümüzün Perge’de bir Sütunu olsun” önerisini yaptım ve bu önerim beğeni ile karşılandı. Şimdi de Dernek Başkanları ile bu konudaki görüşmelerimi sürdürüyorum.
Şayet sonunda başarabilirsek Kasım’da Antalya’da yapacağımız USDF Toplantımızda Perge’ye giderek hepbirlikte bir Tören ile ve Basın huzurunda Sütunlarımızın başında
bir kutlama yapalım istiyoruz.

Yönetim Kurulumuz ve Çevre Komitemiz ile kararlaştırdığımız gibi, daha önce Monaco’da Kırlangıç Projemiz ile 3. lük aldığımız başarımızı daha da yukarılara taşımak için Kenya Dünya Kongremizde de “Sürdürülebilir Çevre” Ödülleri için “GREEN LIFE” ve “KIRLANGIÇ PROJEMİZ” ile tekrar katılıyoruz. Bu konuda Çevre Komite Başkanımız Bülent Dokuzluoğlu ve Ekibinin en güzel çalışmayı yaparak bizlere tekrar ödül kazandıracağına inancımız tamdır. Haydi Hayırlısı !!

Değerli Skal Dostlarım, Haziran ayı Yemekli Toplantımız “20 Haziran Çarşamba günü BARUT LARA OTEL’de 12.00-14.30 arasında” ve sizleri yoğun bir katılım ile bekliyor olacağız. Ayrıca,  Konuşmacı konuğumuz, kendini yıllardır Patara kazılarına adamış ve bizlere tarihi gizemleri en doğru kaynaktan anlatacak olan değerli Hocamız “Patara Kazıları Başkanı Prof. Dr. Havva Işkan IŞIK”ın Sunumunu kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Skal Sevgi ve Saygılarımla,

H. Cüneyt KURU
Başkan


[Tüm Yazılar]

Yazarlarımız
Bora AKTÜRK
BİR TURİZM SEZONUNU DAHA KAPATIRKEN
........................
Özel Oytun Türköğlu
TripAdvisor ve Çevrimiçi İtibar Yönetimi
........................
Hamit KUK
O SARI ÖKÜZÜ HİÇ VERMEYECEKTİK
........................
Mehmet BAHAR
OYNATMAYA AZ KALDI
........................
Mehmet MÜLAYİM
Turizmde farklılık fark yaratır
........................
K. Dinçer SARIKAYA
2017 YILI İSTATİSTİKSEL OLARAK 2016’DAN İYİ
........................
Umman ÇETİNBAŞ
KALİFİYE PERSONEL EĞİTİMİ Hakkında bir Röportaj...
........................
Salih ÇENE
Dolar-Avro Tartışmaları Bize Fayda Sağlar Mı?
........................
Asuman TARIMAN
Sevgili Skal Dostlarım,
........................
Emir HEPOĞLU
Mecburen
........................
sponsorlarımız
başkanın mesajı
Ekim sonu ile birlikte bir Sezonu daha geride bırakmış bulunuyoruz. Thomas Cook’u saymazsak 2019 Sezonunun, 2014’den bu yana en iyi ve başarılı bir Sezon oldu ...
devam
antalya hakkında

Antalya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Turizm, il ve kent merkezi ekonomisini belirler. Antalya aynı zamanda, Türkiye'nin büyük ölçekli göç ...

devam
Skal International Antalya © 2010 Tasarım ve Programlama İDA Consulting