Haberler
SKALADIES ANTALYA GÖREVDE – İLK PROJE PATARA ARKEOLOJİK KAZI EVİ
Değerli SKAL Antalya Üyeleri
Ulu İnşaat Sunum
Skal Antalya Eylül Ayı Toplantısı Yapıldı
Skal Antalya Mayıs Ayı Toplantısı
Skal Antalya Şubat Ayı Toplantımız,
USDF İZMİR TOPLANTISI
  tüm haberler
Kampanyalar
Anadolu Hastanelerinde %25 indirim
Eleven Interior'da indirim
Crowne Plaza Antalya Otel'inde %20 indirim
The Marmara Antalya Otel'de %20 indirim
Limak Hotels'de %20 indirim
  tüm kampanyalar
Sevgili Skal Dostlarım,
(6.7.2018)

Yüksek Sezonumuzun ilk ayı olan Haziran ayına, Ramazan Döneminin etkisiyle biraz düşük başlasak da Ramazan Bayramı ve devamında tatmin edici doluluklar ve fiyatlarla geçirdik denilebilir. Umarız arkamıza aldığımız bu olumlu rüzgar tüm Sezonumuza yansır ve beklentilerimizi karşılayan bir Sezon olur.

Haziran ayı Yemekli Toplantımızı 20 Haziran’da değerli üyemiz Ahmet Barut’un evsahipliğinde Barut Lara Otelinde güzel bir katılım ile gerçekleştirdik. Herşeyi ile harika hazırlanmış bir Salonda lezzetli Yemekler ve güzel bir Sunum ile zevkli bir Öğle Yemeği yedik. Bir kez daha Sevgili Ahmet Barut ve Barut Lara Ekibine gönülden teşekkür ederiz.

Ayrıca, “VALET GURME” Lezzetli Şarküteri Ürünleriyle Yemeğimize katkı vererek bize Sponsor olan Sevgili üyemiz Reha Yardımcı’ya bir kez daha teşekkür ederiz.

Bu ayki Konuğumuz Patara Kazıları Başkanı değerli Hocamız Prof. Dr Havva Işkan Işık, bizleri kırmayarak Sunum için Patara’dan Yemeğimize katıldılar.  Patara Kazıları ile ilgili bugüne kadar duymadığımız bilgilerini,  çalışmalarını ve zorlu mücadelelerini bütün çıplaklığı  ile kısıtlı bir süre içerisinde harika bir Sunumla birinci ağızdan bizlere aktardı. Hocamıza bu güzel sunumları için ne kadar teşekkür etsek azdır. Bundan sonraki çalışmalarında başarılarının devamını diler, Antalya Skal olarak imkanlarımız dahilinde her zaman yanlarında olacağımızı söylemek isteriz.

Her ay olduğu gibi, bu ayki Yemeğimizde de Üyelerimizin değerli misafirleri de aramızdaydı. Bunlardan özellikle değerli üyemiz ve evsahibimiz Ahmet Barut Beyin misafiri Antalya Alman Konsolosu Mr Martin Vetter’i de aramızda görmekten çok mutlu olduk.

Ayrıca, Ana Sponsoru’muz Eczacıbaşı Profesyonel’in değerli temsilcileri Pınar Günenç ve Başak Kule Erdoğan, İstanbul’dan Yemeğimize katılalarak bize destek verdikleri için teşekkür ederiz.. Altın Sponsorumuz Talya Tıp Merkezinin değerli temsilcisi ve aynı zamanda üyeliği onaylanarak aramıza katılan Op. Dr Mehtap Üçkardeş Abay da misafirleri ile birlikte Yemeğimize katılarak bizi mutlu ettiler. Hemen hemen her ay Yemeğimize katılmaya özen gösteren değerli üyemiz ve aynı zamanda Gümüş Sponsorumuz Art Event Group temsilcimiz Genco Tuncay’ı da aramızda görmekten mutlu olduk.

Genellikle Yemekli Toplantılarımıza katılarak bizleri çok mutlu eden ve desteklerini hiç esirgemeyen başta Dünya Başkanımız Salih Çene, Councillor’ımız Asuman Tarıman ve değerli Dönem Başkanlarımıza gönülden teşekkür ederiz.


Bildiğiniz gibi, sizlerin de destekleri ile “Üyelik Geliştirme” çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Bu vesile ile Haziran ayında aramıza 7 Asil Üye ve 4 Young Skal’un İspanya’dan Onaylarını aldık ve bunlardan Yemeğimize katılabilenlerden 4 Asil Üyemiz ve 2 Young Skal’umuzun “Üyelik Kabul Törenlerini” Dünya Başkanımız ve Dönem Başkanlarımızın yardımları ile gerçekleştirdik. Bir kez daha kendilerini kutlar, onları aramızda görmekten mutlu olduğumuzu belirmek isteriz.

Komitelerimizin çalışmaları da tüm hızıyla sürmektedir. Bunlardan “Skaladies” Komitemizin Patara kazı Evi’ne verdiği destek çalışmalarının, Asuman Başkanımın yardımları ile “Skal International Magazin”in bu ayki Sayısında haber olarak yayınlanmasından gurur duyduk. Çevre Destek Komitemiz “Kırlangıç Projemize’’ her ay yeni üye Oteller katmayı sürdürmektedir. Basın-Yayın ve İletişim Komitemiz de üyelerimize faaliyetlerimiz ve Sektörümüz ile ilgili sürekli haber akışı sağlayarak bizleri bilgilendirmektedir.

Bu ay Komitelerimize bir yenisini de daha ekledik. Bildiğiniz gibi Young Skal ile ilgili çalışmalarımızı Yönetim Kurulu Üyemiz Fatih Saygın Kardeşimiz başarı ile
sürdürmektedir ve gün geçtikçe de geleceğimiz olan Young Skal’un üye sayısını artırarak daha aktif hale getirmektedir. Gün geçtikçe sayıları artan ve çalışmalarını genişleten Young Skal’umuzun Yönetim Kurulu ve diğer Klüblerimizin Young Skal’ları ile iletişim kurabilmeleri için Yönetim Kurulu olarak “Young Skal Komitesini” kurduk ve bu Komitenin Başkanlığına bugüne kadar özveri ile çalışan ve diğer arkadaşları ile iyi ilişkiler içinde olan Mustafa Tombak’ı atadık. Kendisini Yönetim Kurulu olarak kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

Önümüzdeki aylarda Yuriçi ve Yurtdışında gerçekleşecek Toplantı ve Organizasyonlarla ilgili olarak da biraz bilgi vermek isterim.

En yakın USDF Federasyon Toplantımız 21-23 Eylül tarihleri arasında Kuşadası Skal Klübümüzün evsahipliğinde Kuşadası’da gerçekleşecek. Her zaman olduğu gibi siz değerli Başkanlarımız ve Üyelerimizin yoğun katılımı ile Skal Antalya olarak yine en kalabalık Klüb olmayı amaçlıyoruz. Lütfen şimdiden bu tarihleri takviminize kaydederek katılacak üyelerimizin Yönetim Kurulumuza başvurmalarını rica ederiz.

Yine geçen ayki Bültenimizde ve Toplantıda açıkladığım gibi, Kuşadası’dan sonraki USDF Toplantısına 16-18 Kasım tarihlerinde Antalya’da evsahipliği yapacağız. Otelimiz de şimdiden belirlenmiş olup, Skal Üyemiz Sevgili Nihat Tümkaya’nın evsahipliğinde IC Green Palace’da gerçekleşecektir. Şimdiden sizlerden ricam, Skal Antlaya olarak iz bırakacak bir USDF Toplantısı için hepbirlikte sıcak bir evsahipliği ve dolu dolu katılımınızla USDF Yönetim Kurulumuzu, tüm Türkiye Skal Klüp Başkanlarımızı ve diğer misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak olacaktır. İlerleyen günlerde hazırlayacağımız Proğramımızı sizlerle paylaşıyor ve Proğram içerisinde  sizlerin de yardımlarını istiyor olacağız. Ayrıca,yine Toplantımızda açıklamış olduğum gibi, şimdiden duyurmak istediğim bir başka konuda, USDF Toplantımızda da üzerinde durduğumuz ve kararlaştırdığımız gibi, Skal üyelerimiz arasında iş ilişkilerini ve işbirliğini desteklemek amacı ile Proğram içersinde yeralan ve 17 Kasım Cumartesi günü yapacağımız Toplantımız esnasında katılımcılara ve uygun olursa Otel  misafirlerine sergilenmek üzere Fuaye’de bir “Mini Exhibition” düzenleyeceğiz. Katılımcılarımızın ürünlerini tanıtmaları ve iş bağlantıları için Otel tarafından boş Stand’lar hazırlanacaktır ve bu Standlar üyelerimizden katılan Firmalara ücretsiz olarak verilecektir. Dışarıdan gelecek katılımcılara ise ücreti Federasyonumuza verilmek üzere 500 TL olarak tespit edilmiştir. Antalya Skal olarak  Faydalı, Aktif, Canlı ve Renkli bir Mini Exhibition hazırlayabilmek için üyelerimiz içerisinde yeralan Firmaların yoğun katılımını özellikle rica ediyorum.

Yine Toplantımızda Dünya Başkanımız Salih Çene’nin açıklamış olduğu gibi, her Yıl gerçekleştirilen “Skal World Congress” bu Yıl Kenya- Mombasa’da 17/21 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Salih Başkanımızın da açıklamış olduğu gibi, özellikle Amerika’dan Burçin Kardeşimizin Dünya Başkanlığını desteklemek için Antalya’dan da çok sayıda katılımın olmasını temenni ediyoruz. Kongre’ye katılım ile ilgili Skal International’dan gelen ilk bilgilerde Otel Fiyatları oldukça yüksek gözükmektedir. Bu nedenle Salih Başkanımız ve  Federasyonumuza Otel ve Uçak fiyatlarının daha uygun bir hale getirilmesi için ricada bulunduk. Önümüzdeki günlerde Federasyonumuzdan gelecek güzel haberleri sizlerle paylaşıyor olacağız. Ancak, Kongre’ye katılmak isteyen üyelerimiz  şimdiden Derneğimize önkayıt yaptırabilirler.

Sezon ortasında bir nefes almak ve yorgunluk gidermek için her Yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz ”Boat Tour”u 22 Temmuz Pazar günü düzenleyeceğiz. Bu konuda organizasyonu yapan Yönetim Kurulu üyemiz Agah Öcal gerekli çalışmaları yapmaktadır ve en kısa zamanda Proğramı ve Kişibaşı Fiyatları sizlerle paylaşıyor olacağız. Skal Dostlarımızla güzel bir Pazar günü birlikte olmak dileğimizle.

Skal Sevgi ve Saygılarımı sunarım.
 
H. Cüneyt KURU
Başkan


[Tüm Yazılar]

Yazarlarımız
Bora AKTÜRK
BİR TURİZM SEZONUNU DAHA KAPATIRKEN
........................
Özel Oytun Türköğlu
TripAdvisor ve Çevrimiçi İtibar Yönetimi
........................
Hamit KUK
O SARI ÖKÜZÜ HİÇ VERMEYECEKTİK
........................
Mehmet BAHAR
OYNATMAYA AZ KALDI
........................
Mehmet MÜLAYİM
Turizmde farklılık fark yaratır
........................
K. Dinçer SARIKAYA
2017 YILI İSTATİSTİKSEL OLARAK 2016’DAN İYİ
........................
Umman ÇETİNBAŞ
KALİFİYE PERSONEL EĞİTİMİ Hakkında bir Röportaj...
........................
Salih ÇENE
Dolar-Avro Tartışmaları Bize Fayda Sağlar Mı?
........................
Asuman TARIMAN
Sevgili Skal Dostlarım,
........................
Emir HEPOĞLU
Mecburen
........................
sponsorlarımız
başkanın mesajı
Ekim sonu ile birlikte bir Sezonu daha geride bırakmış bulunuyoruz. Thomas Cook’u saymazsak 2019 Sezonunun, 2014’den bu yana en iyi ve başarılı bir Sezon oldu ...
devam
antalya hakkında

Antalya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Turizm, il ve kent merkezi ekonomisini belirler. Antalya aynı zamanda, Türkiye'nin büyük ölçekli göç ...

devam
Skal International Antalya © 2010 Tasarım ve Programlama İDA Consulting