Haberler
SKALADIES ANTALYA GÖREVDE – İLK PROJE PATARA ARKEOLOJİK KAZI EVİ
Değerli SKAL Antalya Üyeleri
Ulu İnşaat Sunum
Skal Antalya Eylül Ayı Toplantısı Yapıldı
Skal Antalya Mayıs Ayı Toplantısı
Skal Antalya Şubat Ayı Toplantımız,
USDF İZMİR TOPLANTISI
  tüm haberler
Kampanyalar
Anadolu Hastanelerinde %25 indirim
Eleven Interior'da indirim
Crowne Plaza Antalya Otel'inde %20 indirim
The Marmara Antalya Otel'de %20 indirim
Limak Hotels'de %20 indirim
  tüm kampanyalar
Sevgili Skal Dostlarım,
(8.8.2018)

Bugüne kadar olumlu-olumsuz değişik yorumların yapıldığı 2018 Yaz Sezonumuzun yarısını tamamlamış olduk. Herşeye rağmen doluluklarımızda son 2 yıla göre ciddi bir artışın olduğu bir gerçek ve bu da bizi sevindiriyor. Ortalama fiyatlarımız her ne kadar beklentilerimizin altında kalsa da önümüzdeki sezonlar için bize umut veriyor. Daha önce de yorumladığım gibi, 2018 Sezonunun sonuçları, ünümüzdeki sezonların geleceği için çok çok önemlidir. Bu sezonda sadece doluluk ve fiyatların artmış olması gelecek için yeterli değildir. Bunlarla birlikte, şayet “Misafir Memnuniyetinin Oranını da” arttrırabiliyorsak ve bu Yıl ki misaifirlerimizi memnun gönderebiliyorsak, gelecek sezonlarda 2018 Sezonumuzun üstüne koyarak yükselebileceğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bildiğiniz gibi bu ay, Değerli Üyelerimiz Antalya Setur Yat Koop.Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Varol Çakır ve Pasifik Deniz Türk İnş.Ltd. Şirketi Genel Müdürü Sayın Mehmet Girgen’in Sponsorluğunda ve Evsahipliğinde muhteşem Teknemiz “Antalya Cruise” ile “Geleneksel Tekne Turumuzu” gerçekleştirdik. 22 Temmuz Pazar günü Ailelerimizle birlikte yaklaşık 70 kişilik kalabalık bir katılımla, diğer Yıllardan farklı olarak 16.00-21.00 saatleri arasında Akşam Yemeği dahil  hepbirlikte çok güzel bir haftasonu geçirdik. Ekteki Fotoğraflarımızdan da görüleceği gibi, hepimizin mutluluğu yüzümüzden okunuyordu. Sevgili Dostlarımız  Varol Bey, Mehmet Bey ve harika Antalya Cruise Ekibine Muhteşem Evsahipliği için birkez daha gönülden teşekkür ederiz. Sayenizde sezon ortasında bir nefes aldık ve yorgunluk gidermiş olduk.

Sevgili Dostlarım, daha önce de yazdığım gibi, tekrar hatırlatmak isterim:
Bildiğiniz gibi, 21-23 Eylül tarihlerinde USDF Kuşadası Toplantımız için hazırlıklarımız ve kayıtlarımız devam etmektedir. En geç Eylül ayının ilk haftasında katılımcı kişi sayımızı belirleyerek Federasyona liste halinde bildireceğiz. Ayrıca, kişi sayımıza uygun olarak Antalya-Kuşadası-Antalya Transfer Organizasyonumuzu yapacağız.

Yine bu Yıl, “17-21 Ekim tarihleri arasında KENYA / MOMBASA’da gerçekleştirilecek ‘‘SKAL WORLD CONGRESS’’ için de kayıtlar devam etmektedir. Kongre’ye Antalya’dan katılmak isteyen Üyelerimizin Genel Sekreterliğimize başvuruda bulunmalarını rica ederim. Katılımcı Listemizi en geç Ağustos sonuna kadar Fererasyonumuza bildirmemiz gerektiğini de hatırlatmak istiyorum.

Skal Antalya’mızın “Üyelik Geliştirme” çalışmaları hepinizin desteği ile artarak devam etmektedir ve biraz daha gayret edersek bu Yıl’ın Yeni Üye sayısında %10 barajını aşabileceğiz. Bildiğiniz gibi, şayet % 10 barajını aşarsak  da Skal Antalya olarak Skal International tarafından “Başarı Belgesi” ile ödüllendirileceğiz. Bu nedenle “Yeni Üye” artışı için tüm üyelerimizin biraz daha gayret göstermesini rica ediyorum. Salih Başkanımızın da zaman zaman konuşmalarında tekrarladığı gibi, “Her Üyemiz bize bir üye kazandırabilirse gücümüz her geçen gün daha da artacaktır” sözünü hep hatırlayalım.

Bugüne kadar Toplantılarımızı genellikle ulaşım kolaylığı nedeniyle Antalya Şehiriçi veya Lara Bölgelerindeki Otellerimizde yapmaya özen gösterdik. Ancak, biraz da Belek’teki Dostlarımızı ziyaret amacıyla biraz Şehirden uzaklaşalım dedik. Ağustos Ayındaki Toplantımızı, 15. Ağustos Çarşamba günü 12.00- 14.30 saatleri arasında Bodrum Skal Üyemiz Sevgili Ülkay Atmaca’nın evsahipliğinde Genel Müdürü olduğu Belek INNVISTA Otel’de yapacağız. Konuşmacı konuğumuz da Skal Üyemiz, I M GLOBAL’in kurucusu  ve İletişim Komitemizin yeni üyesi Sevgili Özel Oytun TÜRKOĞLU’nun  “ SKAL ANTALYA KLUBÜ İLETİŞİM KOMİTESİ YENİ PROJELERİ ve ON LINE İTİBAR YÖNETİMİ” konulu Sunumu ile olacaktır. Siz değerli dostlarımızın bu yüksek sezonda çok yoğun olduğunuzu biliyorum. Ancak, kısa da olsa bir Öğle Yemeği aranızı sohbet ederek hepbirlikte geçirmenizin hepimize iyi geleceğine inanıyorum. Görüşmek üzere...

Skal Sevgi ve Saygılarımlarımı sunarım.

H. Cüneyt KURU
Başkan


[Tüm Yazılar]

Yazarlarımız
Bora AKTÜRK
BİR TURİZM SEZONUNU DAHA KAPATIRKEN
........................
Özel Oytun Türköğlu
TripAdvisor ve Çevrimiçi İtibar Yönetimi
........................
Hamit KUK
O SARI ÖKÜZÜ HİÇ VERMEYECEKTİK
........................
Mehmet BAHAR
OYNATMAYA AZ KALDI
........................
Mehmet MÜLAYİM
Turizmde farklılık fark yaratır
........................
K. Dinçer SARIKAYA
2017 YILI İSTATİSTİKSEL OLARAK 2016’DAN İYİ
........................
Umman ÇETİNBAŞ
KALİFİYE PERSONEL EĞİTİMİ Hakkında bir Röportaj...
........................
Salih ÇENE
Dolar-Avro Tartışmaları Bize Fayda Sağlar Mı?
........................
Asuman TARIMAN
Sevgili Skal Dostlarım,
........................
Emir HEPOĞLU
Mecburen
........................
sponsorlarımız
başkanın mesajı
Ekim sonu ile birlikte bir Sezonu daha geride bırakmış bulunuyoruz. Thomas Cook’u saymazsak 2019 Sezonunun, 2014’den bu yana en iyi ve başarılı bir Sezon oldu ...
devam
antalya hakkında

Antalya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Turizm, il ve kent merkezi ekonomisini belirler. Antalya aynı zamanda, Türkiye'nin büyük ölçekli göç ...

devam
Skal International Antalya © 2010 Tasarım ve Programlama İDA Consulting