Haberler
SKALADIES ANTALYA GÖREVDE – İLK PROJE PATARA ARKEOLOJİK KAZI EVİ
Değerli SKAL Antalya Üyeleri
Ulu İnşaat Sunum
Skal Antalya Eylül Ayı Toplantısı Yapıldı
Skal Antalya Mayıs Ayı Toplantısı
Skal Antalya Şubat Ayı Toplantımız,
USDF İZMİR TOPLANTISI
  tüm haberler
Kampanyalar
Anadolu Hastanelerinde %25 indirim
Eleven Interior'da indirim
Crowne Plaza Antalya Otel'inde %20 indirim
The Marmara Antalya Otel'de %20 indirim
Limak Hotels'de %20 indirim
  tüm kampanyalar
Sevgili Skal Dostlarım
(8.9.2018)

Ağustos Yemeğimiz ile birlikte Sezonun Yaz Aylarını genel olarak başarı ile tamamlıyoruz diye iyimser olmak istiyorum.  Ancak, hepimizin uzun zamandır hedef olarak belirleyip karşılaştırdığı 2014 verilerine henüz gelebilmiş değiliz. Daha önümüzde 2-3 aylık Yaz satışlarımız duruyor ve umarım olağanüstü kur değişimleri  nedeniyle sık sık Revize edilmiş Bütçelerimize (beklentilerimize) ulaşabiliriz. Ancak, yine de böyle esnek bir ekonomik durumda,  sonuçlar hakkında başarılı veya başarısız şeklinde yorumlamakta kararsızım ve yorumu sizlere bırakıyorum.

Ağustos Yemeğimizi, 15 Ağustos Çarşamba günü Skal Bodrum üyemiz ve Innvista Hotel Belek Genel Müdürü Sevgili Ülkay Atmaca kardeşimizin evsahipliğinde güleryüzlü Servis, nefis Yemekler ve ayrıca Sevgi ve Dostluğu dolu dolu yaşadığımız bir ortamda gerçekleştirdik. Başta Otel Genel Müdürü Ülkay Atmaca olmak üzere emeği geçen tüm Ekibine bir kez daha gönülden teşekkür ederiz. Ayrıca, Ağustos ayı gibi çok yoğun bir dönemde bizlere zaman ayırarak Yemeğimize katılan başta Dünya Başkanımız Salih Çene, International Councillor’mız Asuman Tarıman, Dönem Başkanlarımız ve siz sevgili Skal Dostlarımıza, katılımlarınız için gönülden teşekkür ediyoruz, ayağınıza sağlık!

Şu ana kadar sizlerden bir geri dönüş olmadı ama ben yine de bir kez daha tekrar hatırlatmak istiyorum;

Bildiğiniz gibi, 21-23 Eylül tarihlerinde USDF Kuşadası Toplantımız için hazırlıklarımız ve kayıtlarımız devam etmektedir. Federasyon Başkanımız ve Skal Kuşadası Başkanımızdan aldığım ek süre ile katılımcı kişi sayımızı son haliyle belirlemeye çalışıyoruz ve kısa bir süre sonra Federasyona liste halinde bildireceğiz. Ayrıca, kişi sayımıza uygun olarak Antalya-Kuşadası-Antalya Transfer Organizasyonumuzu yapacağız.

Yine sizlere daha önceki Bültenlerimizde ve Yemekli Toplantımızda sözlü olarak açıklamış olduğum gibi, Firmalarını ve Ürünlerini tanıtmak isteyen Üye kardeşlerimizin Toplantıda ücretsiz olarak hazırlanan Standlardan yararlanabileceğini de hatırlatmak istedim.

Yine bu Yıl, “17-21 Ekim tarihleri arasında KENYA/ MOMBASA’da gerçekleştirilecek SKAL WORLD CONGRESS“ için de kayıtlar devam etmektedir. Ülkemizdeki bu olağanüstü kur yükselişi tabi ki yurtdışı seyahtlerini oldukça etkilemiştir. Ancak, buna rağmen Kongre’ye Antalya’dan katılmak isteyen Üyelerimizin kısa bir süre kalmasına rağmen  hala Genel Sekreterliğimize başvuruda bulunabilirler.

Skal Antalya’mızın “Üyelik Geliştirme” çalışmaları hala hepinizin desteği ile artarak devam etmektedir ve hemen hemen her ay yeni “Active“ ve “Young Skal“ kardeşlerimiz aramıza katımaktadır. Sanıyorum son katılımlarla bu Yıl’ın Yeni Üye sayısında %10 barajını aşacağız ve Skal Antalya olarak Skal International tarafından verilen  “Başarı Belgesi” ne hak kazanacağız.

Komitelerimizin çalışmaları Yaz yoğunluğu nedeniyle biraz yavaşlasa da özellikle Çevre Komitemiz WhatsApp Sayfamızda da yayınladığı üzere “Kırlangıç Projemize” her geçen gün Yeni Üye Otelleri katmakta ve bunları Sertifikalandırmaktadır. Komite Başkanımız  ve Üyemiz Bülent Dokuzluoğlu ve Ekibine başarılı çalışmaları için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Ayrıca, “Young Skal Komitemiz” başta Young Skal’dan sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Fatih Saygın ve Komite Başkanımız Mustafa Tombak olmak üzere, başarılı çalışmaları ile sene başında 8 olan Young Skal sayımızı kısa süre içerisinde 18 kişiye ulaştırmışlardır. Ayrıca,  uzun zamandan sonra süresi gelen Young Skal Üyelerimizi de İspanya’dan onaylarını alarak “Active Member” olarak aramıza katmaktayız. Bunlara örnek “Deniz Gürlersan “ ve en son olarak da “ Yiğit Akovalı” olmuşlardır. Böylece Skal Antalya’mızın da geleceğini güvence altına almaya devam ediyoruz. Başarılı çalışmaları nedeniyle başta Yönetim Kurulu Üyemiz Fatih Saygın ve Komite Başkanımız Mustafa Tombak kardeşimize  Yönetim Kurulu olarak bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Skal Antalya Grubu olarak aktif şekilde kullandığımız WhatsApp Sayfamızda, Facebook Sayfamızda ve Mail  Grubumuzda her geçen gün çok yararlı ve bilgilendirici paylaşımlarda bulunduğunuz için siz değerli üyelerimize  çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca, başta “Basın-Yayın ve İletişim Komitesi” Başkanımız Emir Hepoğlu ve Grafik & Tanıtım Sponsorumuz İDA Consulting ve Ekibine bugüne kadar yaptıkları başarılı çalışmaları ve katkıları nedeniyle de çok teşekkür ediyoruz. Umarım Grubumuzun bu güzel iletişimleri katkılarınız ile birlikte artarak devam eder.

Eylül ayında da şehirden uzaklaşalım ve Belek’teki Dostlarımızı ziyaret etmeye devam edelim dedik. Eylül Ayındaki Toplantımızı, 20 Eylül Çarşamba günü 12.00- 14.30 saatleri arasında bu Yıl aramıza Skal Bodrum’dan katılan Sevgili üyemiz Ufuk Gezgin kardeşimizin evsahipliğinde Genel Müdürü olduğu Ela Quality Belek Otel’de yapacağız. Konuşmacı konuğumuz Antalya ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yeliz Gül EGE olacaktır.  “Destinasyon Olarak ANTALYA“ başlığı ile bizlere Antalya’mız hakkında çok faydalı ve güzel bir Sunum yapacaktır. Her ay olduğu gibi bu ay da siz değerli dostlarımızdan bu yüksek sezonda çok yoğun işlerinize rağmen kısa da olsa zaman ayırarak  bir Öğle Yemeği aranızı hepbirlikte sohbet ederek geçirmek üzere yoğun katılımınızı bekliyoruz. Görüşmek üzere...

Skal Sevgi ve Saygılarımlarımı sunarım.[Tüm Yazılar]

Yazarlarımız
Bora AKTÜRK
BİR TURİZM SEZONUNU DAHA KAPATIRKEN
........................
Özel Oytun Türköğlu
TripAdvisor ve Çevrimiçi İtibar Yönetimi
........................
Hamit KUK
O SARI ÖKÜZÜ HİÇ VERMEYECEKTİK
........................
Mehmet BAHAR
OYNATMAYA AZ KALDI
........................
Mehmet MÜLAYİM
Turizmde farklılık fark yaratır
........................
K. Dinçer SARIKAYA
2017 YILI İSTATİSTİKSEL OLARAK 2016’DAN İYİ
........................
Umman ÇETİNBAŞ
KALİFİYE PERSONEL EĞİTİMİ Hakkında bir Röportaj...
........................
Salih ÇENE
Dolar-Avro Tartışmaları Bize Fayda Sağlar Mı?
........................
Asuman TARIMAN
Sevgili Skal Dostlarım,
........................
Emir HEPOĞLU
Mecburen
........................
sponsorlarımız
başkanın mesajı
Ekim sonu ile birlikte bir Sezonu daha geride bırakmış bulunuyoruz. Thomas Cook’u saymazsak 2019 Sezonunun, 2014’den bu yana en iyi ve başarılı bir Sezon oldu ...
devam
antalya hakkında

Antalya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Turizm, il ve kent merkezi ekonomisini belirler. Antalya aynı zamanda, Türkiye'nin büyük ölçekli göç ...

devam
Skal International Antalya © 2010 Tasarım ve Programlama İDA Consulting