Haberler
SKALADIES ANTALYA GÖREVDE – İLK PROJE PATARA ARKEOLOJİK KAZI EVİ
Değerli SKAL Antalya Üyeleri
Ulu İnşaat Sunum
Skal Antalya Eylül Ayı Toplantısı Yapıldı
Skal Antalya Mayıs Ayı Toplantısı
Skal Antalya Şubat Ayı Toplantımız,
USDF İZMİR TOPLANTISI
  tüm haberler
Kampanyalar
Anadolu Hastanelerinde %25 indirim
Eleven Interior'da indirim
Crowne Plaza Antalya Otel'inde %20 indirim
The Marmara Antalya Otel'de %20 indirim
Limak Hotels'de %20 indirim
  tüm kampanyalar
Değerli Skal Dostlarım,
(27.11.2018)

USDF Toplantı hazırlıklarımız ve ardından USDF Toplantımız nedeniyle Ekim Bültenimizi gecikmeli olarak yayınlamak zorunda kaldık ve bu konuda anlayışınızı rica ediyorum.

Bidiğiniz gibi Ekim Yemeğimizi 24 Ekim Çarşamba günü, değerli üyemiz Sevgili Nihat Tümkaya ve Otel Müdürü Sevgili Ece Ataksoy Küçüker kardeşimizin evsahipliğinde IC Hotels Airport’da gerçekleştirdik. Güzel bir katılımın olduğu Yemeğimizde, IC Hotels Airport’un güzel atmosferi, güleryüzlü Servisi, lezzetli Yemekleri ve sıcak bir Evsahipliği ile ağırlandık. Aynı zamanda bu güzel Yemekte, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı hepbirlikte coşku içinde kutlamanın sevincini yaşadık. Başta Nihat Kardeşimiz ve Ece Hn olmak üzere emeği geçen tüm Otel Personeline bir kez daha gönülden teşekkür ederiz. Ayrıca, yoğun işleriniz arasında zaman ayırarak Toplantımıza katılan siz değerli Skal Dostlarımıza da çok teşekkür ederim.

Bu ayki Konuşmacı Konuklarımız, Uluslararası Çocuk Merkezi “Çocuk Dostu Turizm” Proje Sorumluları Çağıl Metin Balcı ve Beri Uğuz’un katılımları ile “Çocuk Dostu Turizm Projesi ve Turizm Sektöründe Çocukların Korunması için Davranış Kuralları (The Code) Sunumu ile yemeğimize katıldılar. Aynı zamanda Uluslararası Çocuk Merkezi, Toplantımızdaki Sunumları sonrasında bizim öncülüğümüz ile Antalya Bölgesinde “Çocuk Dostu Turizm Projesi” kapsamında organize edilen ve konaklama sektörüne yönelik “Turizmde Çocuk Hakları” konulu Sertifikalı bir “Eğitici Eğitimi” planlamışlar ve 25 Ekim Perşembe günü de IC Hotels Santai’de Bölgemizdeki Otellerin yoğun katılımları ile gerçekleştirmişlerdir. Skal Türkiye Federasyonu olarak da desteklenen “Çocuk Dostu Turizm Projesi”nin Antalya Skal olarak da imkanlarımız dahilinde her zaman yanlarında olacağımızı bildirmek isteriz.

Bu Yıl, “17-21 Ekim tarihleri arasında KENYA/ MOMBASA’da gerçekleşen SKAL WORLD CONGRESS’’ne Ülkemizdeki bu olağanüstü ani kur yükselişi ve bunun sonucunda yol ve konaklama giderlerinin Kulübümüz Bütçesinden karşılanmasının zorlaşması nedeniyle Yönetim Kurulu olarak malesef katılamadık. Ancak, Derneğimizden Dünya Başkanımız Salih Çene ve Councillor’mız Asuman Tarıman’ın Kongreye katılımları bizleri sevindirmiştir. Kendileri her ne kadar WhatsApp Grubumuzdan Haberlerini ve Fotoğraflarını paylaşmış olsalar da önümüzdeki Toplantılarımızda kendilerinden Kongre Yorumlarını dinlemek isteriz.
Hepinizin bildiği gibi önümüzdeki Ay USDF Toplantımız var ve bu nedenle Skal Antalya olarak ayrıca bir Yemekli Toplantı yapmayacağız ve birlikte USDF Toplantısına katılarak evsahipliği yapacağız. Önceden belirlediğimiz ve Federasyon tarafından anons edildiği gibi, 16-18 Kasım tarihleri arasında, Türkiye’deki 17 Skal Kulübümüzün katılımları ile Üyemiz Sevgili Nihat Tümkaya’nın evsahipliğinde IC Hotels Green Palace’da gerçekleşecektir. Şimdiden sizlerden ricam, Skal Antlaya olarak iz bırakacak bir USDF Toplantısı için hepbirlikte sıcak bir evsahipliği ve dolu dolu katılımınızla USDF Yönetim Kurulumuzu, tüm Türkiye Skal Klüp Başkanlarımızı ve diğer misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak olacaktır.

Not: Değerli Arkadaşlarım, bu yazımı USDF Toplantımızdan önce yazmıştım, ancak Bültenimizi malesef Toplantımızdan sonra yayınlayabiliyoruz.

Bu nedenle, başarılı geçen USDF Toplantımızla ilgili izlenimlerimi birsonraki Bültenimizde yayınlayacak olmamıza rağmen, çok çok üzüldüğüm bir konuyu sonraki Bültene bırakmadan hemen yazmak istedim. Uzun zamandan bu yana hemen hemen her Bültenimizde USDF Toplantımızın önemini sizlere duyurmuştum. Ancak, hem Cumartesi günü yapılan Toplantımıza ve Fuar’a, ayrıca aynı akşam yapılan Gala Gecemize 100 kişiyi aşan bir katılım olmasına rağmen, Antalya Üyelerimizden katılım beklenenin altında gerçekleşmiştir.

Halbuki Yönetim olarak uzun uğraşlar sonucunda, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı ve ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege gibi çok değerli Konuşmacıları Toplantımıza getirmemize ve aynı zamanda Skal Türkiye’den de çok değerli Başkanlarımızın ve Dostlarımızın misafir olduğu bu önemli Toplantı, hepimiz için güzel bir fırsattı. Buna rağmen, önemli bir özrü olmadan katılmayan üyelerimiz için çok çok üzüldüğümü ve bu vesile ile Toplantılara katılımın hepimiz için çok önem arzettiğini bir kez daha belirtmek istiyorum.

Sağlıcakla Kalın!

Skal Sevgi ve Saygılarımla,


[Tüm Yazılar]

Yazarlarımız
Bora AKTÜRK
BİR TURİZM SEZONUNU DAHA KAPATIRKEN
........................
Özel Oytun Türköğlu
TripAdvisor ve Çevrimiçi İtibar Yönetimi
........................
Hamit KUK
O SARI ÖKÜZÜ HİÇ VERMEYECEKTİK
........................
Mehmet BAHAR
OYNATMAYA AZ KALDI
........................
Mehmet MÜLAYİM
Turizmde farklılık fark yaratır
........................
K. Dinçer SARIKAYA
2017 YILI İSTATİSTİKSEL OLARAK 2016’DAN İYİ
........................
Umman ÇETİNBAŞ
KALİFİYE PERSONEL EĞİTİMİ Hakkında bir Röportaj...
........................
Salih ÇENE
Dolar-Avro Tartışmaları Bize Fayda Sağlar Mı?
........................
Asuman TARIMAN
Sevgili Skal Dostlarım,
........................
Emir HEPOĞLU
Mecburen
........................
sponsorlarımız
başkanın mesajı
Ekim sonu ile birlikte bir Sezonu daha geride bırakmış bulunuyoruz. Thomas Cook’u saymazsak 2019 Sezonunun, 2014’den bu yana en iyi ve başarılı bir Sezon oldu ...
devam
antalya hakkında

Antalya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Turizm, il ve kent merkezi ekonomisini belirler. Antalya aynı zamanda, Türkiye'nin büyük ölçekli göç ...

devam
Skal International Antalya © 2010 Tasarım ve Programlama İDA Consulting