Haberler
SKALADIES ANTALYA GÖREVDE – İLK PROJE PATARA ARKEOLOJİK KAZI EVİ
Değerli SKAL Antalya Üyeleri
Ulu İnşaat Sunum
Skal Antalya Eylül Ayı Toplantısı Yapıldı
Skal Antalya Mayıs Ayı Toplantısı
Skal Antalya Şubat Ayı Toplantımız,
USDF İZMİR TOPLANTISI
  tüm haberler
Kampanyalar
Anadolu Hastanelerinde %25 indirim
Eleven Interior'da indirim
Crowne Plaza Antalya Otel'inde %20 indirim
The Marmara Antalya Otel'de %20 indirim
Limak Hotels'de %20 indirim
  tüm kampanyalar
Değerli Skal Dostlarım,
(27.12.2018)

Başarılı geçen Yaz Sezonumuzun ardından Kasım Ayı’yla birlikte Kış Sezonumuza girmiş olduk. Umarım Bölgemizin Kış Sezonunda da Yaz Sezonumuzun başarısını devam ettirebiliriz. Zaten her zaman ki hedefimiz, Bölgemizin 7 aylık Yaz Sezonunu 12 aya çıkarmak için bugüne kadar sürdürdüğümüz çalışmalarımızın üzerine koyarak daha da arttırmak olmalıdır.

Bildiğiniz gibi, USDF Antalya Toplantımız nedeniyle bu Ay ayrıca bir Yemekli Toplantı yapmadık. Bu nedenle Bültenimizde USDF Toplantımızla ilgili izlenimlerimize yer verdik.

USDF Toplantımız öncesinde Yönetim Kurulumuz, Komitelerimiz ve Sizlerle birlikte, bu Yıl yapılan diğer USDF Toplantılarından farklı iz bırakacak başarılı bir Organizasyon için çok iyi hazırlandık. Toplantı için hazırladığımız 2 günlük Proğram içerisinde yer alan, kah bize evsahipliği yapan Sevgili üyemiz Nihat Tümkaya’nın IC Green Palace Ekibiyle yaptığı kusursuz Güleryüzlü Servisler, kah Yönetim Kurulumuzun ve Komitelerimizin çabaları ile yapılan Organizasyonlar, kah Skaladies Komitemizin uzun zamandır hazırlanıp sunduğu harika “Skaladies Korosu”, kah Sponsorlarımız kanalıyla gelen Orkestra ve Grupların sunduğu  nefis Müzikler, kah Üyelerimizin Firmaları ile “Skal Fuarına” katılımları ve beraberinde Gala Gecemizdeki “Hediye Çekilşine” verdikleri Kıymetli Hediyeler ile destekleri, kah Toplantımıza Konuşmacı olarak katılımları ile TÜROFED Başkanı Sayın Osman Ayık, TÜRSAB Başkanı Sayın Firuz Bağlıkaya, AKTOB Başkanı Sayın Erkan Yağcı, ATAV Başkanı Sayın Yeliz Gül Ege ve daha sayamadığımız bir çok etkinliğimizle gerçekten muhteşemdik. Bu vesile ile emeği geçen tüm dostlarıma bir kez daha gönülden teşekkür ediyorum. Gerçekten Toplantımızdan sonra aldığımız müthiş teşekkür ve övgüler hepimizi çok gururlandırdı.

Yapılan USDF Toplantımızda ağırlıklı olarak 2 konu üzerinde duruldu;

Bunlardan birisi, “Young Skal Yapılanmasında izlenecek tüzük veya kurallar”ın belirlenmesi amacıyla, bugüne kadar özellikle Skal Türkiye tarafından yapılan örnek çalışmaların İspanya’daki görüşmelerinden bir sonuç alınamaması nedeniyle çalışmaların devamına karar verilmiştir. Bu nedenle, sadece Young Skal konusu üzerinde Federasyonun belirleyeceği bir tarihte daha geniş zamanlı bir Toplantı düzenlenerek görüşmelerin yapılması ve buna göre sonuca bağlanması hakkında görüş bildirilmiştir.


Diğeri ise, son yıllarda Dünya genelinde Skal Üyeliklerinin giderek  azalması nedeniye ”Üye Geliştirme” konusunda tedbirler alınması ve bu konuda neler yapılabileceği konusunda görüşmeler yapılmıştır.

Bu arada,  Antalya Kulübümüzün  Young Skal Yapılanması ve Yönetimi ile 2018 yılında Young Skal üye sayısındaki elde edilen hatırı sayılır artış ve ayrıca yine 2018 Yılında sağlanan Aktif Üye sayımızdaki  başarılı artış nedeniyle Skal Antalya Kulübümüz örnek olarak gösterlmiştir.

Toplantımıza Konuşmacı olarak katılan TÜROFED-TÜRSAB-AKTOB-ATAV’ın değerli Başkanları Turizm Sektörümüz ile ilgili mevcut ve gelecekteki  durumu hakkında görüşlerini sunmuşlardır.

15 Aralıkta düzenlediğimiz “Spouse Night” ile ilgili izlenimlerimizi Aralık Bültenimizde yayınlayacağımızdan burada yeralmamıştır.

Skal Antalya Yönetim Kurulu olarak şimdiden Yeni Yılınızı kutlar, sağlıklı, mutlu, başarılı ve barış içerisinde güzel bir Yıl dileriz.

Skal Sevgi ve Saygılarımla,


[Tüm Yazılar]

Yazarlarımız
Bora AKTÜRK
BİR TURİZM SEZONUNU DAHA KAPATIRKEN
........................
Özel Oytun Türköğlu
TripAdvisor ve Çevrimiçi İtibar Yönetimi
........................
Hamit KUK
O SARI ÖKÜZÜ HİÇ VERMEYECEKTİK
........................
Mehmet BAHAR
OYNATMAYA AZ KALDI
........................
Mehmet MÜLAYİM
Turizmde farklılık fark yaratır
........................
K. Dinçer SARIKAYA
2017 YILI İSTATİSTİKSEL OLARAK 2016’DAN İYİ
........................
Umman ÇETİNBAŞ
KALİFİYE PERSONEL EĞİTİMİ Hakkında bir Röportaj...
........................
Salih ÇENE
Dolar-Avro Tartışmaları Bize Fayda Sağlar Mı?
........................
Asuman TARIMAN
Sevgili Skal Dostlarım,
........................
Emir HEPOĞLU
Mecburen
........................
sponsorlarımız
başkanın mesajı
Ekim sonu ile birlikte bir Sezonu daha geride bırakmış bulunuyoruz. Thomas Cook’u saymazsak 2019 Sezonunun, 2014’den bu yana en iyi ve başarılı bir Sezon oldu ...
devam
antalya hakkında

Antalya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Turizm, il ve kent merkezi ekonomisini belirler. Antalya aynı zamanda, Türkiye'nin büyük ölçekli göç ...

devam
Skal International Antalya © 2010 Tasarım ve Programlama İDA Consulting