Haberler
SKALADIES ANTALYA GÖREVDE – İLK PROJE PATARA ARKEOLOJİK KAZI EVİ
Değerli SKAL Antalya Üyeleri
Ulu İnşaat Sunum
Skal Antalya Eylül Ayı Toplantısı Yapıldı
Skal Antalya Mayıs Ayı Toplantısı
Skal Antalya Şubat Ayı Toplantımız,
USDF İZMİR TOPLANTISI
  tüm haberler
Kampanyalar
Anadolu Hastanelerinde %25 indirim
Eleven Interior'da indirim
Crowne Plaza Antalya Otel'inde %20 indirim
The Marmara Antalya Otel'de %20 indirim
Limak Hotels'de %20 indirim
  tüm kampanyalar
'TURİZM KULÜBÜ' BAŞLIYOR
(05.03.2013)

Turizmin gelişmesi ve yaygınlaşması adına iletişimin önemine inanarak, bilgilendirici ve eğitici radyo programları oluşturmaya karar veren Trio To Do Danışmanlık - Eğitim ve Medya Şirketi bu amaçla Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyosu ‘’Üniversite FM’de 91.3’de, Turizm Kulübü’’ Programını hazırlayıp, sunmaya başladı.

Trio To Do Danışmanlık - Eğitim ve Medya Şirketinde Şule BİLLUR (Danışman, Otelci) Avni AKER (Skal International Antalya Üyesi - 1988) ve Emir HEPOĞLU (Skal International Antalya Üyesi - 2011) bulunuyor. Trio To Do Danışmanlık - Eğitim ve Medya Şirketine biz de çalışmalarını sorduk. İşte aldığımız cevaplar:

“To Do” adı nereden geliyor ?
Otelcilik sektöründe çalışan kişiler olarak, her işi düzenli ve eksiksiz yapmak için, her çalışmaya başlamadan önce, bir liste yapılır. Buna “yapılacak işler listesi” denir. İngilizcesi ise, “to do list” olarak iş yaşamında anılır. Bizler de iş yaşamımızda bu yöntemi kullanmaktayız ve yapılanmamızla da ciddi bir şekilde örtüştüğünü söyleyebiliriz. Üç otelci ve eğitimci bir araya geldik, birlikte neden olmayalım dedik, “Trio” (üçlü) oluştu…Sonra da listeler, çalışma programları yapmaya başladık…”Trio To Do” çıktı ortaya.

Sizleri tanıyabilir miyiz? Çalışmalarınızdan bahsedebilir misiniz?
Biz yıllardır konaklama sektöründe değişik düzeylerde görev yapmış ve otelcilik eğitimleri vermiş bir ekibiz. Üç kişi bir araya geldik ve farklı yöntemlerle çalışarak, özellikle konaklama sektörüne Danışmanlık Hizmetleri vermek ve Otelcilik Eğitimleri organize etmek üzere çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Eğitimi salonlardan dışarı çıkarıp, geniş ve etkin katılımlı programlar hazırladık, yenilerini de geliştirmeye devam ediyoruz.

Bu çalışmalarımız sırasında, ülkemizde Turizm Sektörü ile ilgili sadece bir-iki radyo ve TV programı yapıldığını saptadık. Turizmin gelişmesi ve yaygınlaşması için iletişimin önemine inanarak, bilgilendirici ve eğitici radyo programları oluşturmaya karar verdik. Bu amaçla da Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyosu “Üniversite FM’de 91.3” 19 Şubat 2013 tarihinden itibaren her Salı günü saat 17.00 – 17.45 arasında “Turizm Kulübü” Programını hazırlayıp, sunmaya başladık. İlk Program Konuğumuz, Rose Otelleri Yönetim Kurulu Üyesi, AKTOB Yönetim Kurulu Üyesi, ATSO Meclis Başkan Vekili Sayın Yeliz Gül Ege oldu.


[Tüm Duyurular]

Yazarlarımız
Bora AKTÜRK
BİR TURİZM SEZONUNU DAHA KAPATIRKEN
........................
Özel Oytun Türköğlu
TripAdvisor ve Çevrimiçi İtibar Yönetimi
........................
Hamit KUK
O SARI ÖKÜZÜ HİÇ VERMEYECEKTİK
........................
Mehmet BAHAR
OYNATMAYA AZ KALDI
........................
Mehmet MÜLAYİM
Turizmde farklılık fark yaratır
........................
K. Dinçer SARIKAYA
2017 YILI İSTATİSTİKSEL OLARAK 2016’DAN İYİ
........................
Umman ÇETİNBAŞ
KALİFİYE PERSONEL EĞİTİMİ Hakkında bir Röportaj...
........................
Salih ÇENE
Dolar-Avro Tartışmaları Bize Fayda Sağlar Mı?
........................
Asuman TARIMAN
Sevgili Skal Dostlarım,
........................
Emir HEPOĞLU
Mecburen
........................
sponsorlarımız
başkanın mesajı
Ekim sonu ile birlikte bir Sezonu daha geride bırakmış bulunuyoruz. Thomas Cook’u saymazsak 2019 Sezonunun, 2014’den bu yana en iyi ve başarılı bir Sezon oldu ...
devam
antalya hakkında

Antalya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Turizm, il ve kent merkezi ekonomisini belirler. Antalya aynı zamanda, Türkiye'nin büyük ölçekli göç ...

devam
Skal International Antalya © 2010 Tasarım ve Programlama İDA Consulting